Food costs

  1. Food costs


    This is a little off topic, thats why its in this forum.
    Anyway, how much do you guys spend on food?
    Not talking MRP or any type of supplement but real food. This is just a curiosity post.

    I'm at about $90 a week.


  2. uh.... a LOT... would rather not think about it actually
  3. Nelson
    Nelson's Avatar

    I spend about 14,000 per week on food.
    That`s in yen.
    •   
       


  4. 30 bucks? We shop at aldi...cheap as hell....

  5. Originally posted by whosyourdaddy02
    30 bucks? We shop at aldi...cheap as hell....
    Man I almost forgot about Aldi, there's one by my work that I used to always go to, dirty cheap!

    I'm with Biggin, I'm not sure I want to know....too much But if I guessed, I'd say maybe around $80-100/ week I think.

  6. $150/week (CND)

    No wonder I'm always broke. That on top of whey, malto, vits, liver tabs, etc....
  

  
 

Similar Forum Threads

  1. ZMA with food.
    By curt2go in forum Supplements
    Replies: 17
    Last Post: 08-08-2012, 06:10 PM
  2. Average cost of food per day?
    By ahf318 in forum Bulking
    Replies: 23
    Last Post: 10-31-2008, 04:27 PM
  3. Food Costs
    By SigEp05 in forum Training Forum
    Replies: 5
    Last Post: 08-15-2005, 08:35 AM
  4. Eat unhealthy food, or not eating at all?
    By bigbadboss101 in forum Weight Loss
    Replies: 12
    Last Post: 11-30-2002, 11:08 AM
  5. links to nutritional information on many foods
    By hamper19 in forum Weight Loss
    Replies: 6
    Last Post: 11-08-2002, 04:34 PM
Log in
Log in